Anunț

Având în vedere situația epidemiologică la nivelul localității Scaești, conform statisticilor DSP Dolj publicate la data de 07.09.2020, Școala Gimnazială Scaești se încadrează în scenariul II (galben). Prin urmare:

• Preșcolarii, elevii din învățământul primar și elevii din clasa a VIII-a vor participa cu prezența fizică zilnică la școală, iar elevii din clasele a V-a, a VI-a și a VII-a vor participa doar la activități didactice online.
  • Preșcolarii din Valea lui Pătru vor participa la activitățile desfășurate la Grădinița Valea lui Pătru.
  • Preșcolarii din Scaești vor participa la activitățile desfășurate la sediul Școlii Gimnaziale Scaești.
  • Elevii din învățământul primar vor desfășura orele la structura Valea lui Pătru.
  • Elevii clasei a VIII-a vor desfășura orele la sediul Școlii Gimnaziale Scaești.

FESTIVITATEA DE DESCHIDERE A NOULUI AN ȘCOLAR SE VA DESFAȘURA DUPĂ CUM URMEAZĂ:

• Elevii de la Școala Gimnazială Scaești începând cu ora 9:00.
  • Elevii de la Școala Gimnaziala Valea lui Pătru începând cu ora 10:00.
  • Elevii vor putea fi însoțiți de UN SINGUR PĂRINTE, activitatea desfășurându-se în curtea școlii.
  • ATENȚIE! În data de 14.09.2020, elevii și părinții acestora vor fi transportați cu microbuzul școlar.
  • Purtarea măștii de protecție este obligatorie!